Hodinky Seiko 5 Sports SRPK39K1 Bruce Lee Limited Edition 15000pcs

Neohodnoceno

Limitovaná edice Seiko 5 Sports SRPK39K1 Bruce Lee Limited Edition.

13 590 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: SRPK39K1
Hodinky Seiko 5 Sports SRPK39K1 Bruce Lee Limited Edition 15000pcs
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Seiko se po úspěchu limitovaných edic hodinek Seiko Brian May rozhodlo představit další model odkazující na zajímavou osobnost, kerá v minulosti hodinky značky Seiko nosila. Tentokrát řada Seiko Sports připomene odborníka na bojová umění a filmovou hvězdou Bruce Leeho, který v 70. letech minulého století nosil hodinky Seiko 5 Sports. 

Limitovaná edice Seiko 5 Sports SRPK39K1 55th Anniversary Bruce Lee Limited Edition bude dostupná v počtu 15000 kusů.

Spojení Seika a Bruce Leeho už vzniklo před více než 40 lety, kdy tato osobnost nosila model z řady Seiko 5 Sports. Vzhled hodinek je založen na designu SKX ve speciálním provedení, které zrcadlí Leeovu filozofii a zájmy.
Na číselníku hodinek je vyobrazen drak, kterého Lee nakreslil ještě za svého života. Kresba draka se objevuje také na rubu koženého řemínku. Bruce Lee byl narozen v hodině a roce draka (podle čínského kalendáře) a přezdívalo se mu Little Dragon. Součástí speciálního balení, které nese bojovníkův podpis, je také žlutočerný textilní řemínek, připomínající ikonickou žlutou teplákovou soupravy, kterou Lee nosil ve filmu Hra smrti. Luneta nese znaky, které představují ducha Jeet Kune Do, a Leeho citát “Using no way as a way, having no limitation as limitation”, který v překladu znamená „Nepoužívat žádný způsob jako způsob, nemít žádné omezení jako omezení“. Na dýnku je logo „Jeet Kune Do“, které je odkazem na Leeho filozofii bojových umění, kterou vymyslel na základě svých zkušeností z boje beze zbraně a sebeobrany a nechybí ani číslo limitované edice.

Obecně o hodinkách Seiko 5 Sports 2019:

Hodinky Seiko 5 Sports SRPK39K1 55th Anniversary Bruce Lee Limited Edition pohání mechanický strojek 4R36 s automatickým nátahem a rezervou chodu kolem 41 hodin. Samozřejmostí je funkce zastavení vteřinové ručky při nařizování času a možnost nátahu korunkou. Strojek je možné pozorovat průhledným dýnkem. Číselník s vyobrazením dne a data na pozici třetí hodiny, chrání tvrzené minerální sklíčko Hardlex. Ocelové pouzdro s černou povrchovou úpravou doplňuje černý kožený řemínek, ten svým barevným provedením se světlým prošitím Černý kožený řemínek se stříbrným prošíváním evokuje typ oděvu, který se nosí při kung-fu. Součástí speciálního balení je ještě žlutočerný textilní řemínek, připomínající ikonickou žlutou teplákovou soupravy, kterou Lee nosil ve filmu Hra smrti. Předností hodinek je skvělá přehlednost daná použitím výrazných, zlatě orámovaných, indexů a ruček. Ručky a indexy na hodinových pozicích jsou navíc opatřeny vrstvou luminiscenceVodotěsnost tohoto modelu je 100 m, s hodinkami tak můžete bez problémů plavat. Díky průměru pouzdra 42,5 mm jsou řazeny mezi středně velké hodinky, vhodné pro většinu pánských zápěstí.

Model Seiko Burce Lee zachovává hlavní rysy řady Seiko 5 - mechanický strojek s automatickým nátahem, zobrazení data a dne, umístění korunky na pozici 4. hodiny, vodotěsnost, odolnost.

Limitovaná edice bude dodávána ve speciálním balení s textilním řemínkem navíc a bude omezena 15000 ks. V ČR bude k dispozici jen zlomek tohoto množství.

Doplňkové parametry

Kategorie: SEIKO
Hmotnost: 0.095 kg
Určení: Pánské
Průměr: 42,5 mm
Tloušťka: 13,5 mm
Voděodolnost: 100 M - plavání
Pouzdro: Ušlechtilá ocel
Sklíčko: Hardlex
Řemínek: Kůže
Typ zapínání: Trnová spona
Luneta: Otočná luneta
Luminiscence: Ručičky a indexy, Lumibrite
Strojek: 4R36
Pohon: Automatický