Hodinky Seiko 5 Sports Automatic SRPD53K1 Sports Style 2019

Neohodnoceno
Pánské hodinky - ocelový náramek, ocelové pouzdro, minerální sklíčko.
7 690 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: SRPD53K1
Hodinky Seiko 5 Sports Automatic SRPD53K1 Sports Style 2019
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Když Seiko představilo v létě 2019 novou kolekci Seiko 5 Sports, zamotalo tím mnohým hlavu - nejsou koneckonců lepší než Seiko želvy nebo SKXka? A za tuhle cenu? Ale nové Pětky nepřišly, aby si hrály na profesionální potápky. Přesto se u nich dočkáme parádní výbavy, vítaně známého i lehce inovativního vzhledu a skvělého zpracování za neuvěřitelnou cenu!

Seiko 5 Sports byly stvořeny proto, abyste mohli jít kamkoli, dělat cokoli a nemuseli se přitom bát o své automaty. Odolné ocelové pouzdro i tah, spolehlivý strojek 4R36, voděodolnost 100m, luminiscence na indexech i ručkách, cenová dostupnost - Seiko 5 Sports SRPD53K1 zaujme všechny, kteří hledají základní hodinářský kousek a ujíždí na potápěčském stylu.

Základní parametry

Seiko SRPD53K1 se pohodlně usadí na rukou většiny mužů. Bez zaváhání je ale doporučíme také dámám, i když tady je lepší neřídit se pouze rozměry na papíře, ale ideálně předem vyzkoušet. Pouzdro má průměr 42,5 mm, tloušťku 13,4 a výšku (lug to lug) 46 mm. Číselník je v oblíbené modré barvě se sunray efektem a minutová jednosměrně otočná luneta v barvách „pepsi" (červeno-modrá). Výrazné ručky i indexy mají vrstvu luminiscence LumiBrite, se kterou nebude zobrazení času problém ani ve tmě či kalné vodě.

Do vody se ostatně se Seiko 5 Sports bát nemusíte. Přestože se nejedná o profesionální potápěčský model, díky voděodolnosti 100 m, které můžeme u Seika věřit, pohodlně zvládne vodní sporty i mělké potápění. Číselník je chráněn minerálním sklíčkem Hardlex. Tah je tříčlánkový z nerezové oceli s trojitou skládanou sponou a bezpečnostní pojistkou.

Mechanický strojek 4R36 uvidíte přes šroubovací průhledné dýnko. Má automatický i ruční nátah, funkci hacking (zastavení vteřinové ručky při povytažení korunky), ukazatel data i dne v týdnu. Rezerva chodu je 41 hodin a frekvence 3 Hz, tedy 21 600 polokmitů za hodinu. Po správném vyladění dosahuje 4R36 skvělé odchylky okolo +-15s za den (může se ale lišit, a max. odchylka uváděná výrobcem je vyšší).

Model SRPD53K1 spadá do kolekce Seiko 5 Sports z roku 2019, která je pokračovatelem úspěšné řady Seiko 5. Jde o první kolekci, která představila povedený rebranding řady včetně nového loga i designu jednotlivých modelů.

Inspirace legendou

Inspiraci pro Seiko 5 Sports 2019 našel japonský hodinářský lídr v legendárním potápěčském modelu SKX007, resp. SKX009. Nejde tedy o náhodu, že tvarem ruček, indexů, pouzdra včetně umístění a tvaru korunky či otočnou minutovou lunetou připomíná tuto ikonu na poli sportovních hodinek.

Nejedná se ale o nástupce SKX, ani se jim Seiko 5 Sports nesnaží konkurovat. Přesto jsou Seiko 5 Sports perfektní volbou, pokud hledáte odolné hodinky s atraktivním vzhledem, sportovním charakterem, za skvělou cenu a navíc spadající do modelové řady, která se na výsluní drží právem již od 60. let!

Doplňkové parametry

Kategorie: SEIKO
Hmotnost: 0.168 kg
Určení: Pánské
Průměr: 42,5 mm
Tloušťka: 13,4 mm
Voděodolnost: 100 M - plavání
Pouzdro: Ušlechtilá ocel
Sklíčko: Hardlex
Řemínek: Ušlechtilá ocel
Luneta: Jednosměrně - potápěčská
Luminiscence: Ano - Lumibrite
Strojek: 4R36
Pohon: Automatický